Jak ušetřit místo v koupelně?

Koupelnám v domech a bytech se stále častěji přiděluje méně prostoru. Do malých místností se však musí vejít vše, co je nutné k udržení vysoké úrovně osobní hygieny – WC, umyvadlo, vana nebo sprcha, pračka a vzácně i místo na odkládání osobních věcí členů domácnosti. Logické a funkční uspořádání zde není jednoduché. Existuje však nějaký způsob, jak ušetřit místo v koupelně? Podívejte se s námi!

Je možné ušetřit místo v koupelně?

Každá koupelna je jedinečná, ale existuje něco, co můžete udělat, abyste v každé koupelně vytvořili dodatečný prostor. Vhodné aranžmá v tom určitě pomůže. Za zvážení stojí úspora místa ve fázi návrhu koupelny, díky kterému bude později snazší prostor správně využít. Dobrý návrh pomůže využít každý centimetr a jistě přispěje k tomu, že i malá koupelna bude pohodlná a funkční.

Jaké způsoby, jak ušetřit místo v koupelně vám můžeme doporučit?

Existuje několik zajímavých způsobů, jak ušetřit místo v koupelně. Stojí za to se s nimi seznámit a třeba i pro sebe najdete ideální řešení. Díky vhodným opatřením se i malá koupelna bude zdát větší, bude v ní také místo pro všechny potřebné prvky.

TIP: Co dělat, když potřebujete ušetřit místo v koupelně.

Sprchový kout místo vany

Vana je častou volbou, ale vzhledem ke své velikosti zabírá hodně místa. Často není prostor nad vanou nijak využit, a tak koupelna s vanou působí extrémně stísněně. V malých místnostech bude dobré vyměnit vanu za sprchový kout, který zabere mnohem méně místa, a zároveň využijete prostor ve vertikální rovině.

Sprchový kout je ideální do malé koupelny. Pokud chcete jeho potenciál využít ještě více a zároveň vytvořit nestandardní aranžmá, rozhodněte se pro sprchový kout typu walk-in bez sprchové vaničky, který vám umožní vytvořit prostor kabiny libovolné velikosti. Pak se nebudete muset bát, že se sprchová vanička nevejde na vámi zvolené místo. Díky takovému řešení budete moci výrazně ušetřit místo v koupelně.

Pokud se vany nechcete vzdát, dbejte na to, aby byla chytře uspořádána. Vyplatí se uspořádat ji ke stěnám nebo do výklenku, díky čemu získáte prostor podobný tomu, jak u sprchového koutu. Využijte také prostor nad vanou – nainstalujte tam módní koupelnové skříňky. Ty nejkrásnější skříňky najdete v internetovém obchodě BauMax. Určitě se na ně podívejte – https://www.baumax.cz/koupelnove-skrinky/.

Využijte různá zákoutí

Ne každá koupelna má jednoduchý půdorys, některé z nich jsou místnosti s výklenky a zákoutí. Nenechávejte je nevyužité! Při plánování a zařizování koupelny využijte každý dostupný centimetr – ušetříte tak cenné místo. Prohlubně, záhyby a zákoutí jsou perfektním místem pro police, skříňky a koše. V takových místech můžete umístit vestavěné skříně pro uložení kosmetiky, další prostor využijte k umístění koše na prádlo. V malé místnosti se počítá každý kout, využijte prostor v koupelně tak, abyste z něj vytěžili maximum.

Police, police, police

Často podceňované police v malých koupelnách mohou být skutečným požehnáním. Zavěste police na volné stěny a ušetříte tak další místo v koupelně. Poličky se skvěle hodí na odkládání drobností: kosmetiky, kartáčků, toaletního papíru, ale můžete na ně odložit i ručníky nebo potřebné vybavení (fén, kulmu). Bude dobré umístit jednu polici nad umyvadlo a pod zrcadlo na hygienické potřeby, které se používají stále (například tekuté mýdlo).

Co ještě udělat pro získání více prostoru v koupelně?

Jak jinak ušetřit místo v koupelně? Zaprvé udržujte v této místnosti pořádek. Nepořádek je zvláště viditelný v malé koupelně, proto vždy ukládejte věci zpět na svá místa a nenechte prvky ležet „kdekoliv“. Pořádek a dobrá organizace způsobí, že koupelna bude vypadat prostornější.

Skříňky a police jsou dobrý nápad, ale nepřehánějte to s nimi. I malá koupelna potřebuje dostatečný prostor pro snadný pohyb, takže ne veškerý volny prostor by měl být vybaven nábytkem. V malých koupelnách je lepší použít závěsné skříňky nebo police než stojící modely – díky tomu bude zachovaná volnost pohybu a přístup ke koupelnovým prvkům vybavení.

Navzdory názorům se dá s malou koupelnou udělat hodně. Pamatujte, že vhodnými úpravami lze prostor opticky zvětšit. Dobrým řešením bude mimo jiné bílá barva v interiéru a dobré osvětlení. Díky tomu se bude malá koupelna opticky zdát větší. Interiér by měl být vybaven odpovídajícími LED svítidly, dobré je, když jsou nad zrcadlem nástěnná svítidla, která místnost navíc osvětlí. Vhodné je vybrat velké zrcadlo.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search