Máme si pořídit golfky?

Dítko už sedí, nadšeně pozoruje okolí a my se s ním chceme vydat na delší procházky, vyrazit třeba na chatu nebo beze stresu zvládnout výpravy do města. Lehký a šikovný kočárek je nezbytností. Podívejme se na zoubek golfovým holím!

Lehký pomocník

Nespornou (a dá se říct i hlavní) výhodou golfových holí je nízká hmotnost (od cca 6 kg, průměrně kolem 8 kg) a skladnost. Výrobci vybírají lehké materiály a nepřidávají na golfky nic zbytečného. Výsledkem je snadno ovladatelný kočárek – zvládnete s ním nájezdy, obrubníky, schody, poradíte si bez pomocníků v MHD.

Také přepravy autem zvládnou golfky na jedničku. Snadno se skládají (deštníkové skládání, odnímatelná kolečka) a snesou se i s menšími auty – ať už v kufru, nebo na zemi za předními sedadly.

Golfky v terénu?

Před koupí golfek však musíme zvážit, kam s nimi vydáme. Tyto kočárky nejsou určené do terénu (tam si lépe poradí „sporťák“), ale spíše do města a na kratší jízdy. Mnoho modelů stále nemá odpružení nebo nafukovací kola, také průměr koleček bývá spíše malý. Na polní cestě nebo na štěrku tak bude dítě dost „vytřesené“. Méně robustní modely navíc nemusí takové zacházení snést. Zejména brzdám to nedělá dobře.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak vybrat dětské hřiště, domek nebo skluzavku?

Pozor na výbavu

Jakou výbavu chtít od golfek?. Počasí nemusí vždycky spolupracovat – pohlídejte si u kočárku pláštěnku, stříšku či slunečník, pro chladnější období i nánožník. Pokud není součástí výbavy, vyzkoušejte si, zda se do kočárku dítě vejde i s jiným nánožníkem či pytlem. Opěradlo golfek je tenké, dítko přikryté jen zepředu dekou si snadno nachladí ledviny.

Pro ochranu proti slunci volte raději modely s boudičkou nebo sklápěcí stříškou. Slunečníky mívají příliš malou plochu a také je musíte často přenastavovat podle směru slunečních paprsků a jízdy.

Pohodlí a zdravý růst

Vzhledem ke tvaru golfek je nezbytné vybrat model, umožňující polohování zad i nožiček pro zdravé sezení. U některých typů se objevily problémy s úhlem opěrky zad, který u dětí vyvolával špatnou polohu při sezení. Ani s polohováním však není tento typ kočárků zrovna pohodlný pro spaní – opěradlo nejde sklopit do roviny a hlavička bez opory pro krční páteř padá do strany či dopředu.

Pokud vás tedy láká pořídit si toto lehké vozítko, doplňte svůj domácí vozový park i jiným kočárkem pro delší cesty.

Pram Stroll Son Boy Toy - Alina6592 / Pixabay

Alina6592 / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search