Vybíráte kočárky pro dvojčata? Nechte si poradit od odborníků

Říká se, že dvojčata jsou pro rodiče dvojitá radost, ale i dvojitá starost. Postarat se o dvě stejně stará miminka naráz někdy opravdu není lehké, obzvlášť, pokud třeba spěcháte ven. Na tom, v jaké pohodě si budete užívat společně procházky, se bude podílet i kočárek pro dvojčata – jaký typ si vyberete?

Kočárky pro dvojčata vychází ze stejných základů, jako kočárky pro jedno dítě. I tady proto najdeme kočárky hluboké, sportovní a „golfáče“, tříkolky, čtyřkolky. Každý model a výrobce se ale trochu jinak potýká s problémem uložení dvou dětí.

Při vybírání kočárku pro dvojčata je také víc než jindy potřeba myslet na skladnost a manipulaci s kočárkem, kočárek může společně s oběma dětmi vážit třeba i 40 kilogramů. Změřte si například dveře domu, výtahu, kočárkárny, myslete na místo, které při procházení zaberou dveře otevřené do strany. Počítejte s přenášením obou dětí zaráz, které může být fyzicky dost náročné, vyzkoušejte si, kolik váží přenosná autosedačka či vložná taška. Vyzkoušejte si také skládání kočárku, připínání sedaček a další podobné úkony, které musí být proveditelné i pro jednu osobu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poradíme vám, jak vybrat ten správný kočárek právě pro vaše dítě

Dvojčata vedle sebe

Kočárky pro dvojčata s uložením dětí vedle sebe vídáme asi nejčastěji. Jezdí se s nimi snadno, v podstatě stejně, jako s kočárkem pro jedno dítě. Je ale důležité pohlídat si šířku – v nejširším místě kočárku by to nemělo být víc, než 80 cm (běžná šířka dveří). Korby mohou být společné, nebo oddělené – to se vyplatí, pokud jedno z dětí chce spát a druhé sledovat okolí. Mnoho dětí se cítí lépe, pokud můžou se svým sourozencem být v kontaktu – tento typ kočárku jim to umožňuje, a to i u oddělených korbiček. Také máte o obou naprostý přehled a máte je blízko u sebe.

Mothers Babies Stroller Motherhood - 7089643 / Pixabay

7089643 / Pixabay

Jeden za druhým

Většina kočárků pro dvojčata se sedačkami za sebou nemá dostatečné polohování přední sedačky, proto se hodí spíše pro sourozence. Pokud jej chcete pořídit pro dvojčata, přesvědčte se, že umožňuje použít dvě hluboké korby nebo vložné tašky. Kočárek je o něco delší, než typ se sedačkami vedle sebe, v kombinaci s vyšší váhou kočárku pro dvojčata se poměrně těžko ovládá (např. při nájezdu na obrubník). Měl by proto mít otočná přední kola. Děti spolu nemůžou komunikovat a také máte menší přehled o tom, co se děje ve vzdálenější korbičce. U některých výrobců je také problém s přehazováním rukojeti, které je v létě na ostrém sluníčku neocenitelné.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak vybrat dětské hřiště, domek nebo skluzavku?

Kočárky pro dvojčata v malém bytě

Pokud máte málo místa nebo často cestujete, praktická varianta je konstrukce pro upevnění autosedaček (i tady se dá najít varianta pro sedačky vedle sebe nebo za sebou). Usnadní vám vypravování dětí, pokud jste sami – zatímco oblékáte jedno dítě, druhé spokojeně čeká v sedačce. Jen přenášení dvou sedaček s dětmi naráz je fyzicky náročnější. Je to také varianta pouze pro starší, už sedící děti.

Primárně pro sedící děti jsou určené i „golfáče“, ale pokud mají možnost sklopení do roviny, dají se používat asi od 8 měsíců i pro děti nesedící. Mají buď spojenou rukojeť (pak se kočárek skládá do roviny), nebo oddělené hole (pak se kočárek skládá deštníkově a po složení zabírá minimální místo).

Na koho se obrátit, pokud sháníte kočárek pro dvojčata? Mezi osvědčené výrobce patří např. firmy Inglesina, Peg – Pérego, Bebecar, Patron či Easywalker.

Baby Eyes Sweet Baby Carriage Cute - TommyVollme / Pixabay

TommyVollme / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search