Dřevěná terasa: 5 věcí, na které myslet během její stavby

Dřevěné terasy jsou stále oblíbenějším řešením pro vytvoření místa, kde můžete trávit čas se svými přáteli a rodinou. Pokud se řadíte mezi nadšené kutily, můžete si terasu postavit i svépomocí. To však pro velkou část lidí představuje náročný úkol, s nímž si nedokáže poradit každý. Proto jsme pro vás sepsali seznam hned 5 věcí, na něž byste si měli během její stavby dát pozor.

Výběr materiálu

U dřevěné terasy je základem úspěchu především kvalitní materiál. Dostupná jsou například terasová prkna, smrkové palubky a saunové palubky, jež se od sebe liší především povrchem a životností. Každopádně je důležité vybrat materiál, který bude dostatečně pevný a odolný.

Kvalitní konstrukce

Při stavbě dřevěné terasy je důležité zvolit správný konstrukční systém, který jí zajistí stabilitu a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Pro stavbu konstrukce se můžete inspirovat i na internetu, kde naleznete širokou škálu řešení.

Ochrana a údržba

Dřevo na terase vyžaduje pravidelnou údržbu, díky čemuž si zachová svůj původní vzhled a odolnost. Ideální jsou například Osmo nátěry na dřevo, jež dokážou dřevo ochránit před vlhkostí, škůdci či UV zářením.

Přečtěte si zajímavý článek:  Polyuretanová stěrka: kam se hodí a jaké výhody nabízí?

Vlhkost

Při navrhování terasy je důležité myslet i na prostor mezi hranoly a terasovými prkny, díky čemuž zajistíte dostatečné odvětrání a odvodnění. Vyhnete se tak rychlému opotřebování terasy a tlení použitého dřeva.

Bezpečnost

Během stavby myslete i na bezpečnost, která se odvíjí především od stability konstrukce. Pozor si však dejte i na hrany terasy, jež mohou způsobit i velmi vážná zranění. Zaměřte se také na povrchovou úpravu terasových prken. Ta by měla být nejlépe protiskluzová, díky čemuž bude možné terasu využívat i během špatného počasí – terasová protiskluzová prkna využijete i poblíž bazénů.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search