Poradíme vám, jak vybrat ten správný kočárek právě pro vaše dítě

Kočárek zkrátka musí co nejlépe vyhovovat vám, miminku i životnímu stylu celé rodiny. Správným výběrem předejdete pozdějším zdravotním komplikacím a dalším potížím. Projděte si s námi vlastnosti, kterých si při výběru kočárku všímat a určitě se nezmýlíte.

Tím nejdůležitějším je u kočárku samozřejmě bezpečnost a pohodlí malého cestovatele, a proto to nejlepší, co můžete udělat – pokud tedy nevybíráte kočárek dlouho před jeho příchodem na svět – je vyzkoušet kočárek přímo s ním. Ale i pokud tuto možnost nemáte, vycházejte co nejvíce z potřeb dítěte. Novorozenec potřebuje spíš ochranu a klid hlubokého kočárku, zatímco odrůstající batole chce sledovat své okolí třeba z golfových holí.

Kočárek by měl také vyhovovat životnímu stylu celé rodiny – myslete například na to, jak často a do jakého terénu budete vyrážet, zda plánujete nějaké delší cesty (dovolená apod.) nebo na výšku a sílu všech členů rodiny, kteří budou s kočárkem manipulovat.

Sedm bodů pro výběr kočárku

Rozměry

Úzké dveře? Panelákové výtahy? Nezapomínejte na ně. Vhodné rozměry kočárku jsou asi do 80 centimetrů šířky. Pokud máte v domě úzké dveře či malý výtah, raději se zajímejte jak o velikost kočárku, tak dveří. Při výběru výšky kočárku myslete také na sebe – strávit procházku v neustálém shrbení není příjemné, ani zdravé.

Přečtěte si zajímavý článek:  Plastové popelnice a jejich využití

Váha

Pokud budete muset často jezdit městskou hromadnou dopravou či překonávat složitější terén, orientujte se také podle hmotnosti kočárku. Ta se pohybuje mezi deseti a devatenácti kilogramy, hluboké kočárky jsou obecně těžší než sportovní a „golfáče“.

Skladnost

Naopak pokud budete kočárek převážet autem, ptejte se po modelu, který umožňuje rychlé a snadné složení a vejde se do kufru auta. Skladnost oceníte i v paneláku.

Stabilita

Zejména děti po prvním půlroce života už se zájmem objevují svět kolem sebe. Myslete na to, zda dítě, vyklánějící se za něčím zajímavým, nemůže kočárek převrhnout.

Kola

Město, nebo vesnice? Pro pevné terény (chodníky a zpevněné cesty) postačí malá, pevnější kolečka, s těžkým terénem v přírodě si lépe poradí velká nafukovací, ideálně s hlubším vzorkem.

Pásy

Tří- nebo pětibodové upínací pásy naleznete u většiny kočárků. Pětibodové jsou o něco bezpečnější, hlavně pro starší děti.

Výbava

Nákupní košík, přehazovací rukojeť či pláštěnka patří u naprosté většiny kočárků k samozřejmostem. Určitě ale oceníte i další drobnosti – například slunečník, síť proti hmyzu, nánožník či prostornou tašku na pleny a jiné nezbytné potřeby.

Black White Baby Carriage Road - AndreasGoellner / Pixabay

AndreasGoellner / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search