Chcete si vybrat tiskárnu? Víme, zda je lepší ta laserová, inkoustová nebo sublimační

Tiskárny patří v našich domácnostech i kancelářích ke stále běžnějšímu vybavení. Už nás nebaví tisknout jednotlivá potvrzení v práci nebo třeba v copycentru za rohem, takže se mnohem častěji spoléháme na sebe.

A jak si tedy vybrat takovou tiskárnu, která splní všechny naše potřeby a přitom nebude drahá? Zaměřte se na její druh – poradíme vám, jak si ho vybrat podle vašich tiskařských a kopírovacích zvyklostí.

Inkoustové tiskárny zvládnou i fotografie

Dejme tomu, že patříte mezi nejčastější uživatele tiskáren, kteří potřebují jako černobílý, tak i barevný tisk. Pokud na vás tato definice sedí, pak v obchodě zamiřte pro inkoustovou tiskárnu. Umí toho totiž opravdu hodně, navíc se velmi často pojí i s kopírkou, takže si můžete čas od času i něco rozmnožit.

Pokud však chcete tisknout i fotografie, pak vám obyčejný inkoust stačit nebude. Naopak, musíte sáhnout po skutečně kvalitních modelech, ty ovšem odkáží vytisknou i běžný text, což se o tiskárnách určených čistě na fotografie říci nedá.

Tiskárny jen pro milovníky zážitků

Máte z dovolené pokaždé velké množství fotografií a nechcete s nimi pokaždé chodit do copycentra? Pak se spolehněte na nákup termosublimační tiskárny. Ta intenzitu barev na vaší fotografii určuje teplotou, bohužel pro tisk něžných dokumentů se příliš nehodí, bývají totiž rozmazané.

Nejjednodušší a nejlevnější je laser

Jestliže si vystačíte jen černobílým tiskem, pak vsaďte na laserové nebo LED tiskárny – jsou kompaktní, levné, dlouho vydrží a cartridge do nich vám také díru do peněženky neudělají. Hodí se pro běžné domácí použití, ale třeba i do kanceláří, v nichž je důležitá nízká cena za každou vytištěnou stránku. A pořídit si je samozřejmě můžete i s vybavením pro barevný tisk nebo třeba s kopírkou.

Office Printer Copier The Work - WangXuefei / Pixabay

WangXuefei / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search