Proč zvolit investiční zlato jako investici do budoucnosti

Investiční zlato představuje jednu z nejstabilnějších a nejtradičnějších forem ochrany hodnoty majetku. I v dobách ekonomické nejistoty si zlato udržuje vysokou popularitu mezi investory po celém světě. V tomto článku se podíváme na výhody investice do zlata a proč byste měli zvážit jeho nákup.

Výhody investice do zlata

Investiční zlato nabízí několik klíčových výhod, které činí z tohoto drahého kovu atraktivní investiční nástroj.

Ochrana proti inflaci
Zlato je známo svou schopností uchovávat hodnotu, zejména v dobách vysoké inflace, kdy hodnota peněz klesá.

Likvidita
Zlato je celosvětově uznávané a lze ho snadno prodat v jakémkoliv množství, což zajišťuje vysokou likviditu investice.

Diverzifikace portfolia
Přidáním zlata do investičního portfolia můžete snížit celkové riziko, protože zlato často reaguje na tržní výkyvy odlišně než jiné investiční nástroje.

Daňové výhody
V Evropské unii je investiční zlato osvobozeno od DPH, což znamená, že při jeho nákupu neplatíte žádnou daň z přidané hodnoty.

Švýcarské zlaté slitky s hologramem

Mezi rafinériemi, které vyrábí investiční zlato, se švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinérie Argor-Heraeus řadí na špičku co do garance ryzosti a původu zlata. Hologram, který je ražený do zadní strany slitku, poskytuje další úroveň zabezpečení a důvěry pro investory. Hologramová technologie Kinebar® je výsledkem patentované technologie, která je používána i pro zabezpečení bankovek a cestovních pasů, a tím poskytuje slitkům vysokou míru ochrany proti padělání.

Investiční zlato na českém a slovenském trhu

Na českém a slovenském trhu distribuuje investiční zlato společnost Zlatovna, která nabízí široký sortiment zlatých slitků a mincí od renomovaných rafinérií. Zlatovna zajišťuje, že investoři získávají zlato nejvyšší kvality za konkurenční ceny, přičemž výhodou je, že slitky s hologramem nejsou významně dražší než běžné slitky.

Investiční zlato je pro mnohé investory synonymem pro bezpečí a zachování hodnoty v nejistých časech. Díky svým jedinečným vlastnostem a výhodám, které přináší, je zlato cenným doplňkem jakéhokoliv investičního portfolia. Ať už se rozhodnete pro klasické zlaté slitky nebo slitky s hologramem od Argor-Heraeus, můžete si být jisti, že vaše investice je v bezpečí a že je chráněna před paděláním a inflací.

gold and silver round coins

Proč zvolit investiční zlato jako investici do budoucnosti

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search