I kontokorent je úvěr

Když potřebujete půjčku, banka Vám může podle výše požadované částky nabídnout klasický úvěr účelový nebo bez uvedení účelu – nebo kontokorent. Základní rozdíl mezi nimi je v rychlosti, kterou můžete kontokorent získat. Jedná se navíc o tzv. revolvingový úvěr, to znamená, že když kontokorent splatíte, můžete ho znovu čerpat – a dokonce i pouze jeho část.

Kontokorent však mívá vyšší úroky než například obyčejný spotřebitelský úvěr je vhodnějším a velmi dobrým řešením operativního získání financí tam, kde máte jistotu, že peníze dokážete v krátké sobě vrátit.

Kdy využít kontokorent

Pokud se Vám často stává, že peníze dojdou ještě před výplatním termínem a je nutné půjčit si na běžné potřeby nebo platby, je sjednání kontokorentu vhodnou volbou. Bezúročná půjčka od známého nebo příbuzného by jistě byla levnější, ale ne každý chce přiznat, že s penězi pravidelně nevychází. Tradiční možností, kterou Vám banka nabízí již při založení běžného účtu, je právě kontokorent.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nebankovní finance nabízí flexibilní řešení pro vaše finanční potřeby

Co je vlastně kontokorent

Jedná se o jednu z bankovních služeb, kterou si kdykoli můžete sjednat ke svému běžnému účtu. Díky kontokorentnímu úvěru můžete ze svého účtu čerpat finanční prostředky i tehdy, když na něm žádné nejsou. Kontokorent je vhodný především pro krátkodobou potřebu peněz, případně na pokrytí pravidelných plateb. Musíte však počítat s tím, že tato služba není zadarmo, a zaplatíte mnohdy víc, než u úvěru.

Jaká je výše kontokorentu

Do jaké výše je možno čerpat, se odvíjí z výše prostředků, které na účet pravidelně přicházejí. Vše závisí na tom, jaké podmínky kontokorentu si s bankou dohodnete. Když se Vám na účet připisuje výplata nebo jiné peníze, kontokorent se částečně nebo úplně splatí. Kontokorentem nezískáte příliš vysoký obnos, výši splátek si nemůžete navolit a úroky a poplatky z kontokorentního úvěru jsou Vám automaticky strhávány z účtu – většinou na konci měsíce. Přesto Vám v obtížné situaci může právě kontokorent pomoci.

Coins Money Hand Cash Shadow Dark  - BLASfemia_Bernal / Pixabay

I kontokorent je úvěr

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search