Vyberte si hodinky tak, aby vám zaručeně padly

Věděli jste, že dělení hodinek je mnohem podrobnější, než se obvykle udává? A rozhodně se nevejdou jen do úzce definovaných škatulek „sportovní“ a „společenské“. Možností je totiž mnohem víc.

A jak se v nich bez potíží vyznat? Připravili jsme pro vás podrobného průvodce. Vždyť právě hodinky patří mezi oblíbené módní doplňky, jež zkrátka a dobře nosíme všude s sebou. Jejich výběr by tak měl co nejvíce odpovídat naší osobnosti. Kategorií k výběru je hned pět:

  • Společenské hodinky (klasické nebo také business)
  • Celodenní hodinky (univerzální)
  • Sportovní hodinky
  • Designové hodinky
  • Limitované edice hodinek (unikátní hodinky)

A jak se od sebe jednotlivé skupiny liší? Na co dbát při jejich výběru a co naopak rozhodně nezanedbat?

Watch Book Open Book Pages  - Ogutier / Pixabay

Ogutier / Pixabay

Společenské hodinky kupujeme nejčastěji

Jsou k dostání také v kategorii, označované jako „klasická“ či „business“. A co to přesně znamená? Pořizujete si reprezentativní kousek, vhodný i do společnosti. Uplatníte ho však i při běžném nošení. V jeho případě je vždy kladen důraz na design a pečlivé zpracování, a ke slovu pak samozřejmě přicházejí i nápadité detaily. Každý z nich je dotažený k dokonalosti a dokáží tak na první pohled bez potíží zaujmout. Obvykle bývají opatřeny minerálním sklíčkem a nabídnou jen nižší stupeň vodotěsnosti. A řemínek? Zásadně kožený nebo kovový – jiné varianty se nepřipouštějí.

Přečtěte si zajímavý článek:  Slaďte hodinky se svým stylem, díky vyměnitelným páskům je to snadné

Celodenní hodinky jako váš společník

Někdy však požadavek na celodenní nošení hodinek převažuje nad všemi ostatními. A nezáleží na tom, zda je o pánské či dámské hodinky. Tato kategorie nabízí minerální sklíčko se safírovou úpravou (odolnější vůči mechanickému poškození) a ponoukne i středně silnou vodotěsnost (50 metrů a více). V takovém případě je nemusíte sundávat z rukou ani při mytí, sprchování či třeba při deštivém počasí.

Time Businessman Business Watch  - reachsky7 / Pixabay

reachsky7 / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search