Ani malé domácnosti se nemusí vzdávat vytápění tuhými palivy…

A vůbec nevadí, že jste s ničím podobným nepočítali a s přikládáním dřeva nebo peletek nemáte vůbec žádné zkušenosti. Malé automatické kotle totiž myslí i na vás. Jsou nejenom vysoce účinné a kompaktní, ale také snadno ovladatelné. Navíc přednastavený software vás ochrání před nejčastějšími uživatelskými chybami (např. uzavřením obou klapek najednou apod.).

Proč právě kotle automatické kotle na tuhá paliva? Nabízejí 5. emisní třídu a další výhody

Vysoká účinnost a nízká spotřeba paliva – to jsou asi hlavní přednosti těchto typů kotlů. Oceníte také vysoce účinný odtahový ventilátor, který si poradí i s malou výškou komína nebo ekvitermní řízení teploty za pomoci venkovního čidla. Z bonusového příslušenství pak patří mezi nejoblíbenější chytrý samočistící mechanismus a GSM modul. Není tak problém celý kotel ovládat třeba přes mobilní telefon a do sklepa zajít jen 2-3x do týdne doplnit palivo.

A dlouholetá životnost? Ta je zajištěna použitím kvalitního, 5 mm silného plechu. Na kotlové těleso dostanete od specializovaných a prověřených firem také pětiletou záruku a odborné poradenství i servis. 5. emisní třída se pak postará o vysokou účinnost a nízké emise.

Přečtěte si zajímavý článek:  Lité podlahy mají pro vaše bydlení celou řadu výhod

Vyměňte staré za nové – zn. rychle a levně

Poslední nepřehlédnutelnou výhodou je příspěvek od státu na nákup certifikovaných kotlů na uhlí v rámci programu Kotlíkových dotací. Ty mohou dosáhnout až 80% ceny, kterou zaplatíte za nový kotel a jeho profesionální instalaci. Právě nyní je v řadě krajů tento program v plném proudu a nevyčerpaných prostředků v něm zbývá ještě dost. Náročné administrativy se nemusíte bát, pracovníci z každé kvalitní firmy vám se vším ochotně poradí a pomohou. A co je ještě lepší – žádost je možné podat i zpětně. O své peníze tak nepřijdete, ani když na výměnu skutečně spěcháte.

Fittings Water Polo Construction  - jarmoluk / Pixabay

jarmoluk / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search