Poptáváte geodety? Víme, na co se při jejich výběru zaměřit

Služby geodetických společnosti jsou dnes velmi žádané. Aby také ne – potřebuje je každý, kdo má v plánu jakoukoli výstavbu nebo úpravu terénu. Bohužel ani zdaleka není nabídka firem v ČR vzájemně srovnatelná. A jak tedy poznat, že si platíte za skutečné odborníky?

Existuje několik základních kritérií, které vám už za pět minut umožní zjistit, zda jste vsadili na toho správného koně nebo ne. Pojďte se na podívat spolu s námi a už nikdy při výběru geodetů neuděláte chybu.

Chtějte firmu se zkušenostmi

To je opravdu zásadní. Geodézie je totiž plná různých zapeklitých momentů a situací, jejichž řešení si zkrátka žádá už nějakou tu praxi. Není-li, pak se může i ten nejjednodušší projekt značně protáhnout. Vždy se proto ptejte na reference a chtějte je vidět. Jedině tak poznáte, zda vás tito profesionálové netahají za noc.

Přečtěte si zajímavý článek:  Pozinkované ploty nereziví a můžete si je nechat vyrobit přímo na míru

Zaměřte se na použití moderních technologií

Vždy se ptejte, jakým způsobem bude právě vaše zakázka zpracovávána. Samozřejmostí by měl být statický i přenosný laser, ideálně pak i kamery s 360°záběrem. Společně totiž dokáží dodat mnohem přesnější výsledky na všech frontách a vy tak budete mít jistotu, že jste své peníze vynaložili skutečně účelně.

Lens Camera Lenses Focus Hand Hold  - juno1412 / Pixabay

juno1412 / Pixabay

Za jak dlouho budou k dispozici výsledky?

I to je velmi důležité kritérium. Pokud jednáte s odborníky, měli by být schopni vám alespoň základní výstup dodat už v rámci několika dní od provedeného měření. Je-li čekací lhůta čtrnáctidenní nebo dokonce měsíční, značí to obvykle zapojení třetí strany a to jen málokdy dělá v tomto oboru dobrotu.

Chtějte nezávaznou konzultaci zdarma

Abyste si mohli o firmě udělat ten nejlepší obrázek, nespoléhejte se jen na kontaktní formuláře na internetu. Vždy si schůzku s odborníkem dojednejte osobně. Měla být být nezávazná a v ideálním případě zdarma. Jedině tak zjistíte, zda máte tu čest s opravdovými profíky nebo ne.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search