Zbavte se komárů, pomůže jednoduchá past z kvasnic

Patří k nejobtížnějšímu hmyzu, na který na našich zahradách můžeme narazit. Uštědřují bolestivé bodance a obtěžují nás ve chvíli, kdy si chceme večer v klidu pohovět na terase. Zbavit se komárů však není tak těžké, jak se to může zdát.

Stačí si vyrobit past, kterou jednoduše připravíte z toho, co najdete doma. Hodit se vám bude plastová lahev, voda, cukr a droždí. Nic dalšího nebude třeba.

Jak si vyrobit past na komáry? Začněte zpracováním PET lahve

Vyberte si nějaký menší kousek, ideálně se zabarvenými stěnami. Průhledné modely se komárům příliš nelíbí a nechtějí je navštěvovat. A co dál? Lahev seřízněte. Vršek odstraňte a ze zbytku by vám měla vzniknout hlubší miska. Do ní ještě vyvrtejte otvor na zavěšení a máte hotovo.

A čím tuto past naplnit? Začněte šálkem teplé vody, ve které rozmícháte 50 gramů třtinového cukru. Třtinový je opravdu lepší, více voní. Ihned poté přidejte půl lžičky sušeného droždí nebo v odpovídajícím množství droždí čerstvé. Opět promíchejte a máte hotovo.

Mosquito Insect Skin Mosquito Bite - MikuAalto / Pixabay

MikuAalto / Pixabay

Past zavěste na vhodné místo a čekejte

Nyní už zbývá jen past na komáry vhodně umístit. Jde to překvapivě snadno. Stačí si uvědomit, kde se tento hmyz nejčastěji zdržuje. Prozradíme vám, že jde o nejrůznější stinná a vlhká místa. Pokud tedy past zavěsíte do jejich blízkosti, sami si ji najdou.

Přečtěte si zajímavý článek:  Víte, kde koupit kvalitní kratom?

Kvasnice během procesu fermentace vydávají teplo, takže je komáři brzy zaregistrují. A společně se sladkou vůní pro ně bude celá kompozice neodolatelná. Vám už jen poté zbývá každý druhý den vyměnit v pasti „náplň“ a zbavit se mrtvého hmyzu. Uvidíte, že večery strávené na zahradě, budou mnohem příjemnější.

Náš tip: pro větší účinnost přidejte do pasti na komáry marmeládu nebo med. Budete překvapeni, kolik hmyzu se do ní chytí. A rozhodně nepůjde jen o komáry.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search