7 tipů jak přežít horko v létě

Nezáleží na tom, zda jste zrovna v uzavřeném prostoru nebo venku, tipy, které jsme pro vás připravili, jsou rozmanité, takže vám pomohou v obou situacích. Uvidíte sami, že i když je horko často nepříjemné, dá se přežít. Začneme od základů.

1. Pijte hodně vody
Asi úplný základ, který napadne každého jako první, je pít dostatek čisté vody. Opakujeme čisté, zapomeňte na všelijaké limonády nebo nedej bože alkohol. Vodu také není dobré pít úplně ledovou, tělo si ji pak musí samo ohřívat, což je zbytečný výdej energie. Takže, pokud se to ještě dá, snažte se pít vodu v pokojové teplotě. Pokud ne, dejte ji na chvilku do lednice, aby se dala vypít.

2. Vyhýbejte se těžkým jídlům
Další logický tip je vyhýbat se těžkým jídlům, které zatěžují tělo a berou energii. Před hamburgerem dejte přednost salátu s kousky ryby nebo se sýrem. Sami už jste určitě někdy zažili, že v největších vedrech nemáte takový hlad. Stačí vám toho sníst daleko méně, než obvykle. To si tělo samo říká, že je pro něj jednodušší jíst v menším množství a lehká jídla, která snadno stráví.

3. Používejte pokrývku hlavy
A do třetice další typická rada našich rodičů a prarodičů – nezapomínejte nosit v létě pokrývku hlavy. Možná si, stejně jako já, vybavíte, jak vás někdo nutil ten hrozný kus hadru nosit, ale je třeba to překonat. Kšiltovka nebo jiná pokrývka, brání tomu, aby byla hlava vystavena přímému slunci, a to se ve vedrech opravdu hodí.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nábytek s duší! Proč chtít zakázkovou výrobu?

4. Nechávejte zatažené žaluzie
Pokud nechcete mít doma saunu, nechte žaluzie přes den zatažené. Uvidíte, že budete mít v pokojích daleko příjemněji, než když tam necháte proniknout teplé sluneční paprsky. Je to jednoduchá technika, která srazí teplotu v místnosti i o několik cenných stupňů.

5. Vyhýbejte se horním patrům
Čím dál se udržíte od sluníčka, tím je to lepší. V těch největší vedrech si možná oblíbíte i tajemný sklep, do kterého se vám obvykle moc nechce. Bude tam neuvěřitelně příjemně. V případě, že bydlíte v paneláku, v horních patrech, je složitější najít řešení. V takových případech doporučujeme sáhnout po mobilní klimatizaci – viz. další tip.

6. Zvažte nákup mobilní klimatizace
Někdo je proklíná, jiný miluje, můj názor na mobilní klimatizace je, že je to záchranná brzda, kterou použijete, když už není jiná možnost jak přežít horko. A když k tomu takhle přistupujete, budete naprosto spokojeným zákazníkem. V největších vedrech klimatizaci vyndáte, zapojíte a dokáže vám zpříjemnit pobyt v jakékoliv místnosti.

Jakou značku klimatizace vybrat?
Značek klimatizací existuje celá řada a správný výběr je podmíněný znalostí více faktorů. My jsme spokojení uživatelé mobilní klimatizace Olimpia Splendid, která funguje velmi dobře v klasických místnostech a je za rozumnou cenu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Měřidla - důležitý nástroj pro přesnost a kvalitu výroby

Jaký konkrétní typ vybrat?
Osobní zkušenost máme s typy Olimpia Splendid Cube, kterou máme doma a s Olimpia Splendid Compact, kterou využívají rodiče. Protože máme větší místnosti, zvolili jsme na doporučení výkonnější klimatizaci, rodičům stačila levnější. My i rodiče jsme s nákupem velmi spokojení. Pamatujte však, že je každá místnost jiná, proto je vždy lepší se poradit s odborníky, kromě zákaznické podpory vám může pomoci i Průvodce správným výběrem mobilní klimatizace.

7. Větrejte, hlavně brzo ráno a večer
Větrat se v létě doporučuje celý den, aby v místnosti, alespoň v rámci možností, cirkuloval vzduch. Obzvlášť pak ráno, když vstanete a večer, když jdete spát. To je doba, kdy většinou není takové horko a dá se krásně vyvětrat.

Věříme, že vám tipy pomohou a i ty nejteplejší letní dny přežijete. Máte i vy nějakou osvědčenou metodu, jak přežít horko? Podělte se o ni v komentářích!

Clouds Sun Sky Paper Sunlight Day  - Syaibatulhamdi / Pixabay

Syaibatulhamdi / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search