Nahraďte aviváž přírodně a jednoduše

Máte rádi měkké a nadýchané prádlo, ale nejste si jistí, jestli je pro něj aviváž tím pravým? Pojďte se spolu s námi podívat na všechna pro a proti a nádavkem zjistěte, čím je možné tento prostředek nahradit.

Jak vlastně aviváž v pračce funguje? Celý princip je jednoduchý. Obsahuje totiž chemická změkčovadla, jež se doslova vpijí do vláken, obalí je a ta ve výsledku působí měkčeji a hebčeji. Jde o podobný princip, jaký zastávají silikony v méně kvalitních šamponech. Ovšem ne všem druhům oblečení tato péče svědčí. Bílé prádlo časem šedne a ručníky a osušky tvrdnou. A co tedy s tím?

Aviváž může nahradit bílý ocet

Nezáleží na tom, který druh použijete. Musíte jen vsadit na to správné množství. Ideální dávka je jeden šálek na zcela zaplněný buben pračky. Ocet nalijte do přihrádky na aviváž a zapněte na běžný program. Bílé prádlo získá po několika vypráních opět svou bělost, ustálí se barvy na tom barevném a jako bonus zafunguje tento pomocník i jako antistatická složka, která z oblečení odpudí chlupy vašich miláčků.

A nemusíte se bát jeho charakteristického zápachu. Ten během praní zaručeně zmizí. A budete-li ho přesto po vyprání lehce cítit (to se může stát zejména u umělých materiálů), pak na sto procent vyvane během sušení. Navíc nezanáší pračku a pomáhá bojovat proti tvorbě vodního kamene.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poptáváte geodety? Víme, na co se při jejich výběru zaměřit

Aby prádlo také příjemně vonělo…

Ne vždy nám však jde jen o měkkost a hebkost. Naopak. Mnohdy chceme, aby prádlo mělo i své příjemné aroma. V takovém případě si vezměte k ruce kvalitní éterický olejíček. Bude vám stačit 15 kapek, aplikovaných do bubnu pračky nejlépe před posledním mácháním. Získáte přírodní a velmi jemnou vůni, která vás potěší a přitom nijak nezatěžuje okolní prostředí. Navíc si můžete vždy zvolit takovou, jakou právě chcete – výběr esenciálních olejů na trhu je totiž téměř neomezený.

Washing Machine Washing Drum Wash - bierfritze / Pixabay

bierfritze / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search