Na jaká kritéria dbát při vybírání obecního rozhlasu

Patříte do vedení obce či města? Pak i vy určitě zastáváte názor, že vaši občané si jednoznačně zaslouží po všech stránkách dokonalé ozvučení kdykoli a kdekoli. Ovšem to, co se obvykle ozývá z reproduktorů po ČR, má k podobnému ideálu často velmi daleko.

Tak na co tedy vsadit? Chcete-li léty prověřené a spolehlivé řešení, pak to bude určitě starý dobrý drátový rozhlas pro města a obce. Ale nenechte se mýlit, kvalitní ozvučení je jen jedním článkem tohoto řetězce. A co dalšího je nutné pořídit?

Clouds Sol Mountain Landscape - Fotos-GE / Pixabay

Fotos-GE / Pixabay

Obecní rozhlas má spoustu nezbytných prvků, vyznejte se v nich

Dost možná netušíte, že ve hře rozhodně nejsou jen reprobedničky, ampliony a nějaký ten mikrofon. Ve skutečnosti toho bude váš nový systém potřebovat mnohem více. Ve hře jsou například:

  • snadno ovladatelné rozhlasové ústředny,
  • šikovná a intuitivní dorozumívací zařízení,
  • již zmiňované, ovšem po všech stránkách kvalitní reproduktory,
  • výkonné zesilovače,
  • praktické telefonní ústředny,
  • v případě zájmu i šikovné kamerové systémy apod.
Přečtěte si zajímavý článek:  Vstřikování a lisování plastů je velmi populární – jak poznat skutečné odborníky

Ptejte se také na prvky jako je zabudování interaktivní rozhlasové ústředny, možnost vysílání v přesně naprogramovaný a stanovený čas, jednoduché ovládání hlasitosti apod.

Co by mělo mít vaše chytře navržené řešení

Je ovšem nutné věnovat pozornost i dalším prvkům této složité rovnováhy. Dejte si pozor zejména na optimální výkon ústředny, který se musí přizpůsobit velikosti vaše rozhlasového systému. Dále chtějte i dostatečnou délku kabelového vedení, do něhož budou samozřejmě započítány i veškeré nezbytné rezervy. A v projektu si nechte předem stanovit také potřebné počty a do detailů vyvedené rozmístění tlakových reproduktorů, jež se postarají o tu nejlepší možnou kvalitu zvuku vůbec. Uvidíte, že pokud tohle všechno dodržíte, budete s výsledkem maximálně spokojení.

Radio Tube Radio Radio Device  - Detmold / Pixabay

Detmold / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search