Ultrazvukové čištění jako produkt budoucnosti

Potřebujete pracovat v hygienicky čistém provozu nebo jednoduše nemáte čas stále dokola manuálně čistit nejrůznější přístroje a nástroje? Pak se v tomto ohledu spolehněte na moderní technologie.

Absolutní špičku v tomto oboru představuje rozhodně ultrazvukové čištění. Navíc ho využijete i v domácnosti, nejde tedy o něco, co byste uplatnili jen v průmyslu nebo v laboratořích. Opravdu je to tak – tento ekologický fyzikálně-chemický proces najde uplatnění i během vašich běžných denních činností.

Co všechno ultrazvuk vyčistí

Nejspíše ho znáte ze zlatnictví, kde se používá například k čištění drahých šperků, ale také třeba na oční čočky, jež jsou v tomto ohledu všeobecně velmi náročné, protože při nedostatečné hygieně si koledujete přinejmenším o nepříjemný zánět.

Jak celý proces čistění vypadá? Hlavní roli v něm hraje kavitace, která vzniká velmi jednoduše a to prostým střídáním nízkého a posléze i vysokého tlaku vln. Díky této metodě vyčistíte prakticky vše – dostane se totiž i do těch nejmenších záhybů, s jejichž omýváním a drhnutím byste si ručně jen těžko poradili.

Přečtěte si zajímavý článek:  Pronájem elektrocentrál představuje řešení pro vaše energetické potřeby

Vsaďte na tu správnou čističku

Samozřejmostí při ultrazvukovém čištění je samozřejmě ten správný přístroj. Do něj však musíte nalít i speciální roztok. Není třeba mít obavy, vše je čistě ekologické a ekonomické a jakékoliv čistící médium lze beze stop biologicky rozložit.

Pro domácí použití se nejlépe hodí čistička s frekvencí 28 kHz. Na silně znečištěné předměty se hodí 40 kHz a pokud potřebujete vrátit lesk opravdu znečištěné elektronice, citlivým lékařským či laboratorním materiálům nebo třeba tištěným spojům, pak vsaďte na 60 kHz. Nabídka na našem trhu je v tomto ohledu velmi široká, určitě si tedy snadno vyberete vše potřebné. Vždy však chtějte firmu se zkušenostmi, jež je zárukou dlouhodobého spokojeného používání vaší nové čističky.

Ultrasonic Cleaner Devices  - Hans / Pixabay

Ultrazvukové čištění jako produkt budoucnosti

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search