Sportovní hodinky vás podpoří při jakémkoliv výkonu

Jde o kategorii vyhrazenou téměř výhradně pro pánské hodinky, ovšem najdou se i výjimky. Tyto hodinky ocení všichni, kdo jsou rádi v pohybu a často se pohybují v prašném, vlhkém nebo jinak náročném prostředí. Safírové sklíčko a vysoký stupeň vodotěsnosti (okolo 200 metrů) jsou samozřejmostí.

Na co ještě dbát?

Ovšem budete-li ve styku s vodou častěji, určitě si nepořizujte kožený pásek. Mnohem lepší bude ten plastový nebo odolný kovový. Tyto hodinky mohou být vybaveny nejrůznějšími vychytávkami – například kompasem, krokoměrem, stopkami (chronografem) apod.

Aktuální cena Apple Watch Series 6 44mm v českých e-shopech: Kč – Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Designové hodinky pro milovníky nevšedností

Chcete od svého módního doplňku něco navíc? Pak vsaďte na designové kousky. Vyznačují se tím, že dokáží být něčím zajímavé a skvěle tak ozvláštní váš zevnějšek. Často kombinují různé materiály i barvy a velmi často také nabízejí větší průměry ciferníku, než bývá běžné (nad 50 mm) anebo dávají k dispozici dokonce i více než jeden ciferník. Rozhodně nejde o tuctovou záležitost, kterou bychom na ulicích vídali běžně. A vyhledávají je zejména ženy.

Limitované edice hodinek pro skutečné fajnšmekry

Můžeme na ně narazit také pod názvem unikátní hodinky, ovšem odkaz na omezenost jejich produkce bývá častější. Obvykle jde o módní doplňky od známých značek a zákazníci si je nezřídka mohou v některých parametrech přizpůsobit i na míru. A nesmíme zapomenout zmínit ani to, že tuto kategorii mají mnohem raději muži.

Minerální anebo safírové sklíčko?

Na závěr se vraťme ještě k jednomu důležitému detailu – jaké sklíčko bychom měli svým hodinkám dopřát, aby dlouho vydržely? Podíváme-li se na Mohsovu stupnici, pak minerální sklíčko najdeme na stupni šest, přičemž safír se lehce probojuje až na devítku. Je tedy jasné, na jaký komponent vsadit, pokud chcete hodinky, které opravdu něco vydrží.

Watch Sport Time Clock Metal Old  - DWilliam / Pixabay

Sportovní hodinky vás podpoří při jakémkoliv výkonu

Přečtěte si zajímavý článek:  Hlavní zásady ošetřování dětské pokožky

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search