Jak si vybrat správné pomocníky do své ložnice

Stojíte o klidný, komfortní a ničím nerušený spánek? Pak by vám nemělo být jedno, v jakých lůžkovinách si ho tzv. odbýváte. Každé přikrývky či povlečení se totiž hodí pro docela jinou situaci.

Odlišné typy tak ocení milovník skutečného tepelného komfortu a jiný ten, kdo se naopak rád oddává spánku pod lehkými duchnami. A jak si tedy vybírat?

I duté vlákno vás může zahřát, pokud víte, jak ho vybrat

Všeobecně se tvrdí, že se péřové přikrývky hodí především na zimní měsíce, protože dokáží zadržet značné množství tepla. I ve velmi málo vytopené ložnici se tak budete cítit opravdu pohodlně a v teploučku. Jenže jejich cena nebývá právě nepříznivější.

Bedroom Bed Room Home Interior  - Free-Photos / Pixabay

Free-Photos / Pixabay

Ovšem vsadit lze i na duté vlákno – ovšem v té správné úpravě. Chtějte to skutečně kvalitní s dobrým prošíváním. Prošívaná deka je jednoznačně tou nejlepší sázkou na jistotu. Husté stehy nepovolí vláknu, aby se kamkoliv pohnulo a ve struktuře peřiny se tak nevytvoří „díry“, jimiž by teplo unikalo. A záleží samozřejmě i na množství použitého materiálu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Dřevěná terasa: 5 věcí, na které myslet během její stavby

Nezapomeňte ani na vhodné povlečení

Dost možná znáte jenom to obyčejné bavlněné, které hřeje po celý rok tak nějak stejně, a navíc ho po vyprání musíte ještě pro pěkný vzhled vyžehlit. Pokud byste však stáli o něco hřejivějšího, pak vsaďte na mikroplyš, mikroflanel nebo flanel. První dva mají základ v umělých vláknech, ten třetí se vyrábí přímo z bavlny. A rozhodně jde o investici, která stojí za to.

Pro teplé letní měsíce se pak více hodí bavlněný krep nebo bavlněný satén. Ne, nebojte se, nejde o tu klouzavou hrůzu z obchodů, naopak. Bavlna v saténové úpravě je velmi jemná na dotek a přitom z postele zaručeně nesklouznete. A jako bonus v létě příjemně chladí a v zimě naopak zahřívá. Její perfektní termoregulační vlastnosti tak využijete během celého roku.

Bed Double Bed Room Hotel Holidays  - ivabalk / Pixabay

ivabalk / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search