Dopřejte si na zahradě vlastní terasu. Jak na její stavbu svépomocí?

S létem za dveřmi není nic lepšího než odpočinek na zahradě. Ideální je k tomu vlastní terasa, kde můžete trávit čas se svojí rodinou a přáteli. Vytvoření vaší oázy klidu vás však nemusí stát více než nákup v hobby marketu a váš čas. Během pár hodin si totiž dokáže terasu vytvořit svépomocí doslova každý. Proto jsme si pro vás vytvořili krátkého průvodce její stavbou.

Zvolte si pro terasu správné místo

Pokud si chcete užít čas na zahradě, není nic lepšího než si vytvořit vlastní terasu. Ta je ideálním místem pro relaxaci, posezení s rodinou a přáteli, nebo pro pořádání letních večírků. S trochou šikovnosti se vám podaří terasu vytvořit i během několika hodin. Všemu by však mělo předcházet především pečlivé plánování. V první řadě investujte trochu času do výběru správného místa, kde budete terasu stavět.

Ideální je k tomuto účelu rovný a pevný terén. Pokud se žádné takové místo na vaší zahradě nenachází, nemá smysl zoufat. K vyrovnání terénu lze použít například písek nebo štěrk. Jestliže máte možnost, je vhodné využít jako podklad i beton, jehož příprava však bude nákladnější. Velký pozor si dejte i na usazování vlhkosti a vody uvnitř stavby, s čímž vám pomohou terasové distanční podložky.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nečekané problémy s kanalizací? Instalatérská pohotovost Praha je tu pro vás!

Během stavby myslete na kvalitu

Dalším krokem při stavbě terasy je volba vhodného materiálu. Potřebovat budete nejen prkna na terasu, ale i konstrukční materiál. V tomto ohledu je důležitá především kvalita, čímž si zajistíte vysokou stabilitu stavby. Nejčastěji používaným materiálem je zejména dřevo.

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že dřevěná prkna na terasu vyžadují náročnější údržbu, jež se vám však odvděčí dlouhou životností. Vhodná jsou i WPC prkna, která se vyznačují vysokou odolností a jednoduchou údržbou. Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného materiálu, můžete se obrátit na e-shop Gardina.cz, kde vám rádi poradí.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search