Vyberte si vany a koberce do svého vozu

Nákladní prostor patří mezi ty nejzatěžkanější místa na autě vůbec. Dáváme do něj nákup, hobby pomůcky, ale třeba i živá zvířata. A to všechno může na jeho filcovém čalounění zanechat nepříjemné stopy. Ty se z původního materiálu jen velmi špatně odstraňují, takže bude mnohem lepší jejich tvorbě předcházet. V zásadě máte dvě možnosti: vany, určené přímo do kufru auta a speciální gumové koberce.

A jak si mezi oběma typy vybrat?

Prozradíme vám výhody i nevýhody obou produktů jednoduše a bez zbytečných příkras. Vany jsou jednodušší na údržbu. Na běžné znečištění vám bohatě postačí saponát z kuchyně, případně můžete vsadit i na jedlou sodu, která si dokáže poradit i se špínou ve spárách. Jednou za čas je pak vhodné koberce i vany vyčistit i speciálními přípravky z obchodu.

A co koberce? U těch máte vždy jistotu, že perfektně sednou právě vašemu vozu. Stačí je jednoduše vybrat podle typu a značky a máte vyhráno.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poptáváte kvalitní autobusovou dopravu? Víme, na co se zaměřit

A nemusíte se spokojit jen s koberečky v kufru. Koneckonců – značně znečištěna mohou být i místa, kde sedí pasažéři, a to obzvláště ve chvíli, kdy v autě zároveň i něco konzumují. Výroba koberců na míru vám tak dává skvělou možnost sladit tyto doplňky na jednu harmonickou notu. A to se co do estetiky interiéru rozhodně vyplatí.

Ve hře nejsou jen pozitiva

Ovšem měli byste se seznámit i s jejími nevýhodami. A to nejlépe ještě dřív, než se rozhodnete pro koupi. A jaké to jsou? Podívejme se na vanu do kufru z plastu.

  • Je neohebná – nesrolujete ji ani neohnete. Hůře se tedy kdekoliv skladuje.
  • Je-li hodně namáhána, pak může popraskat.

A na co si tedy při jejich používání dát pozor?

  • Příliš nedrží tvar.
  • Jsou doopravdy hodně těžké.
  • Nenabídnou tak vysoké okraje.

Naštěstí však existuje i přívětivý kompromis – gumovoplastové vany. V těch se mísí výhody obou materiálů a sednou opravdu každému vozu. Stačí je jen vybrat podle konkrétního typu a značky.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search