Kvalitní krmivo pro psy prozradí složení

Kvalitní krmivo by mělo splňovat všechny výživového nároky psů nejrůznějšího věku, rasy i velikosti. Vybrat to správné je proto běh na dlouhou trať. Zatímco někteří psi potřebují krmivo speciálně určené pro zdraví jejich kloubů, jiní mají problém s citlivým zažíváním nebo matnou srstí.

Jedny správné granule pro psy proto neexistují. Mnohem lepší je vsadit na široké portfolio některé ze známých značek a vybrat si typ krmiva, který bude vašemu miláčkovi vyhovovat nejvíce.

Orientujete se i podle pestré nabídky

Mezi takové patří i ty, nabízející široké spektrum různých krmiv včetně holistických (bez obilovin) nebo těch určených pro zvířata se specifickými výživovými potřebami (závodní psi, psi v rekonvalescenci apod.). Chtějte také nejlépe ryze českou značku, protože její krmiva nejsou cenově zatížena dovozem, tudíž patří mezi finančně dobře dostupné varianty.

Dog Pet Eurasier Animals Language  - JACLOU-DL / Pixabay

JACLOU-DL / Pixabay

Dva hlavní faktory kvality u krmiva pro psy

První věcí, o kterou byste se měli při koupi krmiva zajímat, je jeho složení. Pokud je maso na obalu uvedeno až na chvostu použitých surovin, znamená to, že hlavním zdrojem bílkovin důležitých pro správný vývoj a zdraví psa jsou obiloviny a další rostlinné látky, které psí organismus tráví jen s obtížemi. Masožravci si zkrátka v tomto ohledu žádají své, i když už po tisíce let žijí v blízkosti člověka.

Granule vám to vše prozradí. Navíc u nich vždy přesně víte, kde byly vyrobeny, zatímco označení made in EU popř. USA nemusí znamenat skoro nic. Zde jsou ve hře i mnohdy tristní přepravní podmínky v kontejnerech, které kvalitě dovážených krmiv zrovna nepřidávají.

Kvalitní krmivo je proto vždy vyráběno v naší provenience a jeho uskladnění i přeprava je pečlivě kontrolována. V jeho složení vždy převažuje kvalitní maso, doplněné zeleninovými a ovocnými složkami a dalšími prvky, které psům dodají nezbytné vitamíny a minerály. Tak ho jednoduše poznáte.

Dog Pet Corgi Animal Canine  - MolnarSzabolcsErdely / Pixabay

Kvalitní krmivo pro psy prozradí složení

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search