Jak vybrat kvalitní pelety a co byste měli vědět

Chcete si dopřát 100% ekologické vytápění? Pak byste měli nejlépe sáhnout po biomase. Nejlepší příležitost k jejímu využití nám v současné době dávají právě pelety. Pracovat s nimi není těžké a nabídnou vám také celou řadu výhod.

Především je nutné předeslat, že stále vytápíte 100% přírodně. Musíte si jen vybrat takové pelety, u nichž nebyla při výrobě použita žádná chemie. A jak je poznat?

Ptejte se na složení, je to důležité

Výrobce by vám měl garantovat to, že se skládají ze 100% dřeva. A to za všech okolností a bez výjimek. Dobré dřevo totiž nic dalšího nepotřebuje. Obsahuje totiž dostatečné množství ligninu, který se při dostatečném tlaku uvolní a spojí jednotlivé třísky nebo štěpku k sobě. Kvalitní technika tak nahradí chemii, tak prosté to je.

Tip pro čtenáře: Hledáte inspiraci pro nákup  židlí do konferenčních místností? Poradíme vám v tomto článku

Jaké výhody mají pelety

A proč vsadit právě na ně a nikoli na staré dobré palivové dříví? Je to vlastně jednoduché, pelety totiž oproti tomuto tradičnímu materiálu nabízejí řadu výhod. Především se pyšní značnou výhřevností. Jedna tuna pelet ji má stejnou jako tři metry dobře vysušeného dřeva. Ale to stále není vše.

Přečtěte si zajímavý článek:  Podle čeho vybírat zvlhčovač vzduchu a jaké funkce by měl mít?

Pokud se podíváme na brikety, což jsou takové věší sestřičky pelet, pak zjistíme, že vydrží hořet přibližně dvojnásobně dlouho. Můžete jimi tedy zatopit navečer a přesto se ráno vzbudit do krásně vytopené domácnosti. A v neposlední řadě produkují také o polovinu méně popela, než je tomu u dřeva. Vyhnete se tak častému čištění kamen, krbu nebo kotle.

A protože je ve hře 100% dřevo, můžete tento popel použít i jako hnojivo na zahrádku. Zavděčíte se tak všem rostlinám kromě těch kyselomilných. Chcete znát dávkování? To je velmi jednoduché. Na čtvereční metr vám bude stačit 1 kilogram popela. Stačí pohnojit na jaře a po zbytek roku už budete mít o živiny postaráno. Však uvidíte sami.

Pellets Wood Fuel Heating Stove - Mrdidg / Pixabay

Jak vybrat kvalitní pelety a co byste měli vědět

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search